Select Language 
Banner
Bulut'un 15.yılı. Pazar nasıl olgunlaşıyor?

IDG'nin en yeni sektör araştırması bize neler söylüyor?

IDG'deki sektör analistlerinin, bulut hizmetlerinin benimsenmesi ve bunun iş yerine etkileri konulu son araştırmasından bu yana pek çok değişim gözlemledik. En yeni raporun kilit bulgularını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

IDG, bu araştırma (ikinci aşama) için, EMEA bölgesinde 450'den fazla karar verici üst düzey BT yöneticisi ve çalışanlarla görüştü. Çeşitli sektörlerden gelen katılımcıların her birinin 250'den fazla çalışanı vardı. Son araştırma, 2014 yılının Ocak ayında tamamlanan ilk araştırmadan bu yana bulut teknolojisinin nasıl geliştiğini ve bulut stratejilerinin çeşitli sektörler ve bölgelerde nasıl farklılaştığını gösteren önemli sonuçları gözler önüne seriyor.

Şirket yapıları içindeki bulut gereksinimi ile ilgili gelişmeleri inceleyen araştırma, bulut altyapısının ve bulut platformlarının inovasyon ve yeni pazarların gelişmesi konusunda oynadığı kritik role de daha yakından bakıyor.

Burada sunduğumuz çeşitli bilgiler ve kaynaklar arasında, araştırmanın kilit noktalarını ve iki aşaması arasındaki karşılaştırmayı içeren bir özet rapor bulunuyor.

Kilit noktalar şunlardır:

  • Bir dağıtım platformu olarak bulut ne kadar hızlı gelişti? – Araştırmanın iki aşamasının sonuçlarını karşılaştıracağız. Bunun yanı sıra, benimsenme oranı ve yanıt hızını etkileyen sebeplere odaklanarak, coğrafi ve sektörler arası sonuçları inceleyeceğiz.
  • Güvenlik – Bu rapor, bulut stratejisi oluşturan müşteriler için güvenliğin neden hala bir endişe konusu olduğunu ve bulut sağlayıcılarının müşterilerinin verilerini korumak için neye ihtiyaç duyduğunu detaylı olarak açıklıyor.
  • Özel bulutun en önemli türleri – Araştırmanın birinci aşamasından bu yana gerçekleşen büyük DBaaS (Bir Hizmet Olarak Veritabanı) artışını ve öncelikler listesinde DBaas'in yükselişinin nedenlerini inceleyeceğiz.
  • I. ve II. Aşamaların BT Değişim Yönetimi ve ekosistemlerinin gelişimi açısından karşılaştırılması – Değişime hazır olmanın (yetenekler, iş dünyasıyla iletişim, standartlaşma, ölçeklenebilirlik, ağ genişliği ve görselleştirme açısından) önemini keşfediyoruz.

Hardware and Software, Engineered to Work Together